Bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne

Studenci Kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w Polsce uczestniczyli w warsztatach: Bożonarodzeniowe tradycje w kulturach świata. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu "Let`s get together! Spotkajmy się!".

Podczas warsztatów studenci wysłuchali wykładów o symbolice Świętego Mikołaja, historii kolęd i muzyki świątecznej. W drugiej części spotkania, wykonano ozdoby i udekorowano choinki. W spotkaniu wzięli udział studenci z Białorusi, Ukrainy, Kazahstanu, Turkmenistanu, Turcji i Hiszpanii. Każdy z nich wniósł  wiele ciekawostek na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych ich krajów ojczystych.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Ośrodkiem Języka Polskiego i Kultury Polskiej oraz z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury.