Realizujemy projekt Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

Miło nam jest poinformować, że Uniwersytet w Siedlcach (Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej) znalazł się w gronie zwycięzców w konkursie ogłoszonym przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego: Kompleksowe wsparcie edukacji polonijnej i polskiej za granicą.

Celem naszego projektu jest wsparcie działań na rzecz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli polonijnych i polskich za granicą. Będziemy realizować Intensywny kurs polonistyczno-metodyczny dla nauczycieli z
Sobotniej Szkoły w Walsall im. Polskich Sił Powietrznych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Zajęcia prowadzone będą w trzech blokach tematycznych, w trybie online: blok językowy, dotyczący współczesnej polszczyzny; blok polonistyczny, dotyczący współczesnej literatury polskiej i kultury oraz blok metodyczny, związany z nauczaniem języka polskiego jako obcego.
Koordynatorem projektu i osobą odpowiedzialną merytorycznie za jego realizację jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. uczelni.
Wniosek został dofinansowany w stu procentach ze środków Ministra Edukacji Narodowej.