Pozyskaliśmy środki na Promocję Języka Polskiego

Miło nam poinformować, że Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej uzyskał finansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w programie "Promocja języka polskiego".

Nasz wniosek (nr umowy projektu: PJP/2019/1/00016/U), zgłoszony we wrześniu 2019 r. pn. "Warsztaty języka polskiego specjalistycznego dla studentów i doktorantów sekcji polonistycznej" realizowany we współpracy z uczelnią czeską w Ołomuńcu (Uniwersytet Palackiego), otrzymał bardzo wysoką notę recenzentów: 99 na 100 możliwych do uzyskania punktów.

Warsztaty z języka polskiego specjalistycznego - medycznego, dziennikarskiego, biznesowego, prawnego i prawniczego, będą odbywały się w Czechach, na Uniwersytecie Palackiego. Koordynatorem projektu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni.

Projekt będzie realizowany przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej we współpracy z Instytutem Językoznawstwa i Literaturoznawstwa w terminie od 01.03.2020 do 31.12.2020 r.

Informacje szczegółowe: https://nawa.gov.pl/jezyk-polski/promocja-jezyka-polskiego