Projekt Ministerstwa Spraw Zagranicznych 2015: Ach ten język polski – uniwersytecki kurs polszczyzny

W ramach konkursu, ogłoszonego po raz kolejny przez MSZ: Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą w 2015 roku w dniach 2-15.08.2015 odbył się w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach (Wydział Humanistyczny, Instytut Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej) kurs języka polskiego i kultury polskiej dla młodzieży z Czarnogóry.

Uczestniczyli oni w pełnym programie dydaktycznym, obejmującym zajęcia z lektoratu języka polskiego, kultury żywego słowa, kultury języka polskiego, itp. oraz zajęć z literatury i historii. Blok zajęć kulturowych przewidywał dla nich wycieczki, objazdy literackie i historyczne, połączone z elementami edukacyjnymi, naukę polskich piosenek, gry i zabawy w klubie studenckim UPH.

Osobą odpowiedzialną merytorycznie za całość oraz koordynatorem projektu była dr Beata Walęciuk-Dejneka.