Wigilia uczestników Kursu Przygotowawczego i spektakl teatralny "Gdy Bóg podróżuje koleją"

14 grudnia odbyła się Wigilia polska – spotkanie opłatkowe dla uczestników Kursu Przygotowawczego oraz studentów Erasmus+, studiujących w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Wigilię zorganizował Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą wraz z Ośrodkiem Języka Polskiego i Kultury Polskiej we współpracy z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury. W Wigilii wzięli też udział zaproszeni goście, w tym kadra nauczycieli, prowadzących zajęcia w ramach Kursu Przygotowawczego.

Spotkanie opłatkowe – w duchu Świąt Bożego Narodzenia – pozwoliło cudzoziemcom na poznanie polskiej tradycji, kultury i religii oraz doświadczenia zwyczajów typowo polskich, jak łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd czy posmakowanie tradycyjnych polskich potraw wigilijnych.

Wyjątkowym wydarzeniem w trakcie Wigilii był spektakl teatralny pt. Gdy Bóg podróżuje koleją – Jasełka w wykonaniu aktorów – uczestników Kursu Przygotowawczego, w reżyserii Łukasza A. Wawryniuka.

Zwieńczeniem Wigilii było smakowanie potraw wigilijnych i wspólne śpiewanie kolęd przy dźwiękach gitary.