Pożegnanie POLONISTÓW

W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 gościliśmy na siedleckiej polonistyce trójkę stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej z Programu POLONISTA. Byli to studenci z Ukrainy z uniwersytetu w Zaporożu: Valeriia Donia, Mykhailo Khalashy i Pavlo Khalashy, którzy studiowali u nas na II roku studiów I stopnia.

Pożegnanie POLONISTÓWProgram POLONISTA NAWA jest adresowany do studentów zagranicznych studiów polonistycznych, polonoznawczych lub programów polskich realizowanych w ramach studiów slawistycznych (w zakresie języka polskiego, kultury polskiej i wiedzy o Polsce). Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania polonistyczne przez doskonalenie znajomości języka polskiego, uczestniczenie w wykładach i zajęciach zgodnie z programem wybranych studiów, prowadzenie badań, realizację projektów naukowych, zbieranie materiałów do pracy naukowej lub dyplomowej, korzystanie z zasobów bibliotek uniwersyteckich i archiwów.

We środę 12 lutego 2020 odbyło się uroczyste pożegnanie naszych zagranicznych gości, przygotowane przez studentki polonistyki: Aleksandrę Zwierzyńską i Wiktorię Świętuchowską oraz studentkę filologii angielskiej Klaudię Krukowską. Do zobaczenia w kolejnych edycjach programu ????