Letnie Kursy Języka Polskiego i Kultury Polskiej 2018

W 2018 r. zorganizowaliśmy 2 letnie kursy języka polskiego i kultury polskiej, finansowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, które w nowej odsłonie stały się kontynuacją Szkół Letnich Języka Polskiego i Kultury Polskiej, od wielu lat realizowanych na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (BUWiWM).

W pierwszym 4-tygodniowym, w okresie 1-29 lipca 2018 r. uczestniczyło 57 studentów z 20 krajów: Gwinei, Azerbejdżanu, Armenii, Chin, Białorusi, Macedonii, Rumunii, Tajwanu, Rosji, Egiptu, Węgier, Czech, Gruzji, Serbii, Słowacji, Tajlandii, Ukrainy, Turcji, Maroka oraz Francji.

W drugim – 3-tygodniowym (1-22 sierpnia 2018) udział wzięło 56 studentów z 23 krajów, m.in. z: Afganistanu, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Chile, Chin, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Grecji, Maroka, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Tajwanu, Ukrainy, Uzbekistanu, Węgier i Włoch.

Uczestnicy kursów w trakcie pobytu w Siedlcach intensywnie uczyli się języka polskiego na różnych poziomach jego znajomości, zgłębiali wiedzę na tematy historii i kultury polskiej, uczyli się polskich piosenek i tańców, uczestniczyli w licznych wycieczkach lokalnych i regionalnych, integrując się ze sobą i polską społecznością lokalną.