XVII Szkoła Letnia Języka Polskiego i Kultury Polskiej 2016

W Szkole organizowanej w terminie od 4 do 31 lipca 2016 udział wzięły 64 osoby z 14 krajów świata. Program dydaktyczny, obejmujący wykłady, warsztaty i konwersatoria, zrealizowany został w trzech blokach tematycznych: językowym, literackim i historycznym oraz kulturowym. Program kursu obejmował też wieczorki poetyckie, naukę polskich piosenek i tańców ludowych, spotkania warsztatowe.

Głównym punktem programu kulturalnego były wycieczki:

• do Warszawy (zwiedzanie miasta i najważniejszych jego części: Starego i Nowego Miasta, Łazienek (udział w koncercie chopinowskim) oraz wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • do Woli Okrzejskiej (zwiedzanie muzeum Henryka Sienkiewicza),
  • do Treblinki,
  • do Chlewisk (Dom Pracy Twórczej „Reymontówka”)
  • oraz lokalna wycieczka po Siedlcach (Muzeum Regionalne, Diecezjalne, inne zabytki miasta).

Odbyło się również plenerowe spotkanie w dworku w Mościbrodach, gdzie oprócz atrakcji kulinarnych przygotowany został program artystyczny, uświetniony przez artystę ludowego.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem:
www.ijil.uph.edu.pl/137-ogolne/620-xvii-szkola-letnia-jezyka-polskiego-i-kultury-polskiej